Profesyonel Şap Kurutma Hizmetleri

Profesyonel Şap Kurutma Hizmetleri
Binalardaki nemin kurutulması çoğu zaman olağan akışını bırakılır. Yani kendiliğinden kuruması beklenir. Oysa yeni yapılan yapılarda kullanılan harç, sıva, şap vb. malzemeler yoğun su kullanılan malzemelerdir ve kuruması çok uzun zaman alabilir. Bu da ciddi anlamda zaman kaybına neden olur. Şap kurutma uygulaması ile yeni binalarda ortaya çıkan rutubet ve ıslaklık kısa sürede kurutulur ve inşa faaliyeti daha kısa sürede bitirilir.
Şap Nedir?
Şap bir yüzeyi daha güzel ve pürüzsüz göstermek için yapılan bir uygulamadır. Zemine ve duvara şap uygulanabilir. Kum, çimento karışımı olan şap yoğun su içerir. Kuruması çok uzun zaman alır. Şapın kuruması inşaatın tamamlanması açısından çok önemlidir. Zira, inşaatlarda iç dizayna geçmek şapın kurumasına bağlıdır. Binaların iç tasarımının tamamlanması, duvarların alçılanması ve boyanması, zemin kaplama uygulamasına geçilmesi için şapın kısa sürede ve tam anlamıyla kurumuş olması gerekir.
Şap kurutma makinası ile bu işlemi daha kısa sürede gerçekleştirmek mümkün. Yüzeyde bulunan nemi içine hapseden ve şapın kısa bir sürede kurumasını sağlayan bu makina hem zaman kaybını önlemenize yardımcı olur hem de inşaat maliyetinde önemli oranda azalma sağlar.
Nem Kurutmanın Faydaları
Şap dökülen yüzey kurumadan yüzeye başka herhangi bir işlem yapmak mümkün değildir. Yüzey kurumadan yapılan işlemlerin neticesi pek de iç açıcı olmaz. Kurumayan bir yüzeye uygulanan parke sağlıklı olmaz, duvarlara uygulanan alçı kabarır, boya dökülür.
Yeni teknolojik cihazlar sayesinde şapın kuruması daha kısa sürede sağlanabilir. Şap işleminden sonra diğer inşaat uygulamalarına geçmek için şap kurutma işlemi yapmak gerekir. Bunun için özel olarak tasarlanmış makinalar kullanılır. Nem kurutma cihazları şap içinde bulunan suyun havaya karışmasını ve şapın kısa sürede kurumasını sağlayarak inşaat süresini azaltır.
Özellikle büyük projelerde duvar kurutma işlemi uygulanarak yüzeye uygulanan şapın kuruması sağlanır. Bu makinalar yardımı ile beton içinde yer alan su betondah uzaklaşarak havaya karışır. Kurutma makinaları satın alınabileceği gibi aynı zamanda kiralanabilir. Kurutma işlemi sonrası yüzeye uygulanan işlemler daha sağlıklı bir yapıya kavuşur. Duvarlarda oluşması olası nem ve rutubet önlenmiş olur.
İnşaat Kurutma Cihazı Nasıl Çalışır
Şap ve Beton Kurutma Makinaları