Şap Kurutma Cihazı Nedir? Nasıl Çalışır

NEM GİDERİCİ CİHAZLAR
Nem giderici, nem oranının yüksek olduğu yerlerde nemi istenen seviyeye indirerek sağlıklı bir yaşam alanı yaratır. İnsanı rahatsız eden aşırı sıcak değil, aşırı nemdir. Aşırı nem sağlık problemlerine neden olduğu gibi, kapalı mekânlarda rutubet ve kötü kokunun oluşmasına, elektronik eşyalarda arıza ve hasara neden olabilmektedir. Bu tür problemleri önlemek ve kaliteli bir yaşam için nem alma cihazları kullanılmaktadır. Trotec nem alma cihazları ile evinizde ve ya iş yerinizde konforlu bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz. Peki, nedir bu nem alma cihazı?
Nem Alma Cihazı Nedir? Nasıl Çalışır?
Nem giderici cihaz ile evinizdeki yüksek nem oranı indirilir ve rutubet önlenir. Cihazların üzerinde yer alan higrostat sayesinde nem oranı istenilen seviyeye getirilebilir. Portatif olmaları taşıma kolaylığı sağlar ve istenilen ortamın nemini almak için farklı mekânlara taşınabilmektedir. Ayrıca dekoratif görünüme sahip olması sayesinde ortamda kötü görüntü sergilemez ve her yere uyum sağlar.

Cihazın çalışma şekli ise şu şekildedir. Nem alma prosesi sayesinde, nemli hava çiğ nokta sıcaklığının altına düşerek içerisinde yoğuşan nem su toplama kabında toplanarak boşaltılır. Evaporatörden çıkan soğuk ve nemi giderilmiş hava tekrar ısıtılır ve daha sonra nemi alınmış ve sıcaklığı oda sıcaklığından birkaç derece artırılmış hava olarak odaya tekrar üflenir.

Hangi Alanlarda Kullanılır?
Nem giderici cihazlar;
– rutubetten korunmak için evlerde,
– arşivlerde ve depolarda
– müzelerde
– kapalı yüzme havuzlarında, spor salonlarında ve sağlık merkezlerinde,
– bitkiler için en uygun olan bağıl nemi sağlamak için seralarda,
– içeceklerin nemden etkilenip bozulmaması için mahzende,
– özellikle yeni binalarda kurutma yapmak amacıyla inşaat sektöründe,
– su arıtma ve dolum tesisi gibi alanlarda kullanılmaktadır.
Trotec Nem Alma Cihazları
Siz de eğer nemden kaynaklanan problemlerle karşı karşıyaysanız, yüksek nemli bölgelerde yaşıyorsanız veya erken önlem almak istiyorsanız Trotec nem giderici cihazları kullanabilirsiniz. Yüksek verimlilik ve performansla çalışan, kaliteli ve uzun ömürlü portatif Trotec cihazları ihtiyacınız olan problem çözümünü size sunmaktadır. Teknolojinin yaşam biçimiyle harmanlanmış hali olan bu cihazlara, hızlı, güvenli ve pratik online alışveriş ile müşteriler kolayca ulaşma imkânı da bulmaktadırlar.
Şap Kurutma Nasıl Yapılır
Nem Kurutmanın Faydaları