İnşaat Şap Kurutma Cihazı

İnşaat Şap Kurutma Cihazı TTK 200
İnşaatlarda kurutma işlemi çok önemlidir. Betonun kurumasa yaşam alanlarının daha sağlıklı hale gelmesini sağlar. Yaşam alanlarımızın daha inşaat aşamasında sağlıklı hale getirilmesi ise bizim daha kaliteli mekanlarda yaşamamızı sağlar. İnşaat kurutma cihazları ile artık yapıların inşa aşamasında ortaya çıkan nem ve rutubet yok ediliyor ve yaşam alanları daha kaliteli alanlar haline geliyor.
İnşaat Şap Kurutma Makinası ile Sıfır Nem
Binaların inşaat aşamasında ortaya çıkan rutubet yok edilmediği takdirde insanların yaşam alanlarının kalitesiz ortamlara dönüşmesine neden olur. Daha ziyade şap kurutma olarak bilinen ancak duvarlarda uygulanan duvar kurutma işlemi ile zeminde ve duvarlarda bulunan nem kurutulabilir. Geçmişte olağan akışı içinde kuruması beklenen şap ve betonlar günümüzde TTK 200 gibi yüksek performans gösteren makinalar yardımı ile kısa sürede kurutulabiliyor. Yaşam alanlarında sıfır nem sloganı ile tercih edilen bu cihaz yardımı ile 15 derecenin altında kuruması zorlaşan betonlar hızlı ve güvenli bir şekilde kurutulabiliyor.
İnşaat sektöründe en önemli unsurlardan birisi hiç şüphesiz sağlam ve dayanıklı beton çalışmasıdır. Beton yeterince kurumadan üstüne başka bir uygulama yapmak mümkün değildir. Özellikle iç mekanda uygulanacak işlemler zemin betonu ve duvarlar kurumadan yapılamaz. Parke, alçı gibi uygulamalardan önce mutlaka inşaatta bulunan nemin kurutulması gerekir. Hava koşulları nedeniyle kurumayan beton hem zaman kaybına hem de maddi zarara neden olur. Bu nedenle inşaat şap kurutma cihazı TTK 200 gibi yüksek verimlilik ile çalışan makinalar kullanılmalı, zeminde bulunan nem giderilmeli ve daha sonra zemin uygulaması yapılmalıdır.
Duvar Kurutma Neden Önemlidir
İnşaat kurutma yani inşaatta bulunan nemin emilerek yok edilmesi işlemi, inşaatın daha kısa sürede bitirilmesine yardımcı olur. Nemi yok etmek, bir nevi ileride ortaya çıkabilecek problemlere karşı önlem almaktır. Islak bir zemin üzerine parke döşediğinizde ortaya çıkacak problemlerin başında parkenin kabarması gelir. Parkenin kabarması hem müşteri nezdinde firmanızı küçük düşürür hem de müşterinizi maddi zarara uğratır. Oysa yüksek teknoloji ile çalışan ve yüksek emiş gücü ile 250 metreküpe kadar bir alanda bulunan nemi kurutabilen TTK 200 gibi cihazlarla böyle bir sorun yaşamaktan kurtulmak mümkündür.
İnşaat Kurutma Cihazı Nasıl Çalışır