İnşaat Şap Kurutma Cihazı TTK 1500

İnşaat Şap Kurutma Cihazı TTK 1500

Bina ve yapıların inşaat aşamasında yapılan tüm işlemlerde bol miktarda su kullanılır. Binalarda kullanılan harç, beton, şap gibi malzemeler ağırlıklı olarak su içeren malzemelerdir. İnşaatlarda yapılan bu işlemler sonrasında yeni bir işlem yapmak için betonun kuruması gerekir. Bu işlemin hızlı ve güvenli bir şekilde yapılması için duvar kurutma işlemi yapılır. Şapın kısa sürede kurumasını sağlayan bu işlem geleneksel yöntem olan kendi halinde kurumaya alternatif olmuştur ve günümüzde pek çok inşaat firması kurutma yöntemini tercih ederek daha hızlı ve kaliteli yapılar inşa etmektedir.

İnşaat Şap Kurutma Nedir?

Şap zeminin daha düzgün ve pürüzsüz olması için atılan koruyucu betondur. Şapın üzerine parke vb. zemin uygulaması yapılır. Bu nedenle şap tam olarak kurumadan zemin uygulaması yapılmaz. Şapın ıslak ve nemli kalması üzerine uygulanan zemin çalışmasında istenilen sonucun elde edilmesini engeller. Nemli ve rutubetli bir şap betonun üzerine yapılan parke uygulaması ne yazık ki kısa vadede sorun yaratmasa da uzun vadede mutlaka sorun yaratır. Rutubetli bir betonun üzerine döşenen parke ne yazık ki bir süre sonra açılır ve kabarır. Bu durum, müşteriler nezdinde hem maddi anlamda kayıp yaşanmasına hem de inşaat firmasına olan güvenin kaybolmasına neden olur. Bu tür sorunların oluşumuna engel olmak istiyorsanız mutlaka inşaat kurutma işlemi yapmanız gerekir. Olağan akışı içinde kuruyan şapın kuruma süresi çok uzun zaman alırken inşaat şap kurutma cihazı TTK 500 gibi teknolojik kurutma cihazları ile bu süreyi azaltmak mümkündür. Yüksek oranda nem kurutma özelliğine sahip olan cihaz şapta bulunan suyun betondan ayrılarak havaya karışmasını hızlandırır ve kısa sürede şapın kurumasını sağlar.

İnşaat Şap Kurutma Cihazı

İnşaat kurutma makinası düşük hava sıcaklığından dolayı kurumayan şap betonun kısa sürede kurutulmasına yardımcı olur. Özellikle yağışlı ve soğuk havalarda betonun kuruması daha fazla zaman alır. Şap kurutma makinası ile bin yedi yüz metre küpe kadar bir alanı kurutmanız mümkün. Güçlü kompresörü ve kolay kullanım özelliği ile yüksek performans sağlar. 24 saatte 300 litre nemi kurutabilen kurutma makinaları ile nem ve rutubete son vermek mümkün.

İnşaat Nem Kurutma Cihazı Nedir
İnşaat Şap Kurutma Cihazı