İnşaat Şap Kurutma Cihazı

İnşaat Şap Kurutma Cihazı TTK 400
Binaların inşaat aşamasında nemin ve rutubetin ortadan kaldırılması gerekir. Yani inşaat şap kurutma makinaları yardımı ile zeminde ve duvarlarda bulunan suyun betondan ayrışması sağlanmalı. Bu neden gereklidir? Çünkü betonun büyük bir kısmı sudur ve bu su duvarların ve zeminin ıslak kalmasına neden olur. Bu nem yok edilmediği takdirde inşaatın ince işçilik adı verilen ve iç tasarımın önemli bir kısmını oluşturan uygulamaların kalitesini düşürür. Yani kurumayan bir şap beton üzerine uygulanan parke ne yazık ki çok dayanıklı olmaz, parke şapta bulunan suyu emer ve zamanla kabarır.
Aynı şey duvarlar için de geçerlidir. Duvarlarda da sıva kurumadan yapılan uygulamalar ne yazık ki kabarma ve dökülme gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Günümüzde şap ve inşaatta bulunan diğer beton unsurların kurutulmasında kurutma makinaları kullanılıyor. Bu makinalar betonda bulunan suyu yok ederek betonun daha kolay ve hızlı bir şekilde kurumasına yardımcı oluyor.
Şap Kurutma Makinası ile Neme Son
İnşaat kurutma makinası geniş alanların olduğu kadar küçük yaşam alanlarında ortaya çıkan nemin kurutulmasında da kullanılabilen bir makinadır. Kapasitesine göre farklı ebatlarda olabilir. TTK 400 yaşam alanlarında da kullanmaya müsait bir inşaat kurutma cihazıdır. İnşaatlarda şap kurutmak için kullanılan cihaz yaşam alanlarında ortaya çıkan ve sağlık açısından risk teşkil eden nemin ve rutubetin kurutulmasında da kulanılır.
İşyeri, ev, lojman, hastane, sosyal tesis vb. tüm binalarda nem kurutma cihazları kullanılabilir. Yüksek verimlilik ile çalışan bu cihazlar nemi adete havada yok eder. Duvar ve zeminde ortaya çıkan nem problemini yüksek emiş gücü ile yok eden cihaz sessiz çalışma özelliğine sahiptir. Özellikle binaların inşaat aşamasında tercih edilen bu cihazlar 0 derece gibi düşük sıcaklıkta dahi zemini kolayca kurutarak zaman kaybını engeller ciddi anlamda maddi kazanç sağlar.
Şap Kurutmanın Sağlık Açısından Önemi
Yaşam alanlarında nem ve rutubet olması insan sağlığını tehdit eden önemli bir sorundur. Bu sorunun kaynağı inşaat aşamasına kadar gidebilir. Kurumamış bir beton üzerine uygulanan parke, alçı, boya gibi uygulamalar ileride bu binalarda yaşayan insanların sağlığına olumsuz etki eder. Bu nedenle inşaat aşamasından itibaren nem ve rutubetle mücadele edilmeli, inşaat şap kurutma cihazı TTK 400 ile yaşam alanlarında bulunan neme son verilmelidir.
İnşaat Şap Kurutma Cihazı TTK 1500
İnşaat Kurutma Nedir