İnşaat Nem Kurutma Cihazı Nedir

İnşaat Kurutma Cihazı TTK 75 ECO, Süper Ekonomik, Yüksek Nem Alma Kapasitesi
İnşaatlarda ortaya çıkan nem ve rutubet sorunu ile baş edebilmek için mutlaka kurutma işlemi yapılması gerekir. Duvar kurutma makinaları ile inşaat ortamında oluşan nemi, ıslaklığı yok etmek mümkündür. Kolay kuruluumu ve verimli çalışma kapasitesi ile TTK 75 ECO kurutma cihazı duvarlarda ve zeminde ortaya çıkan nemi yok eder.
Nem Kurutma ile Maddi Anlamda Kazancınız Artsın
Nem betonun en büyük düşmanıdır. Bu nedenle inşaatta yapılan beton, sıva, şap gibi işlemlerde yüzey kurumadan yeni bir işlem yapılmaz. Şap dökülen bir yüzeyin üzerine yeni bir uygulama yapmak için şapın kuruması beklenir. Ya da sıva yapılan bir duvara alçı çekilebilmesi için o duvarın tam anlamı ile kurumuş olması gerekir. Duvarların, betonların ve yüzeylerin kuruması olağan akışı içinde dahi günler sürer. Bu süreyi kısaltmak için duvar kurutma, şap kurutma, sıva kurutma gibi uygulamaları ayrı ayrı yapmak gerekir. Bunun için farklı kapasiteye sahip, temel olarak duvar nem kurutma prensibi ile çalışan makinalara ihtiyaç vardır. TTK 75 ECO inşaatta yer alan nemi kurutarak yüzeylerin daha hızlı şekilde hazır hale getirilmesine yardımcı olur. Yapı itibari ile çok fazla yer kaplamayan bu cihaz kolayca kurulup çalıştırılabilir. İnşaattaki nemi kısa sürede emen, betondaki suyu ayrıştırarak havaya karışmasını sağlayan bu cihaz ile hem maddi kayıplara engel olur hem de zaman kaybı nedeniyle projenizi riske atmamış olursunuz.
İnşaatlarda Nem Kurutmanın Önemi
Nem duvarları içten içe kemiren bir asalak gibidir. Yeni inşa edilen yapılarda duvarda, zeminde, sıvada her yerde yoğun miktarda nem bulunur. Bu nemin yok edilmesi için kurutma işlemi uygulanmak zorundadır. Rutubetin yok edilmesi hem duvar ve yüzey üzerine yapılacak diğer işlemlerin kalitesini artırır hem de satış aşamasında müşteri memnuniyetini çoğaltır. Gelişigüzel kurumuş zemine uygulanan hiçbir uygulama sağlıklı sonuç doğurmaz. Zira ıslak bir zemin parkenin en büyük düşmanıdır. Islak bir duvar üzerine yapılan alçı ve boya bir süre sonra kabarma yapar ve müşteri memnuniyetini azaltır. Müşteri memnuniyetini artırmak, projeye olan ilgiyi çoğaltmak için ıslak zeminler duvar kurutma işlemi ile kurutulmalı, müşterilere daha sağlıklı ve kaliteli yaşam alanları sunulmalıdır.
İnşaat Kurutma Cihazları TTK Profesyonel Serisi
İnşaat Şap Kurutma Cihazı TTK 1500