İnşaat Kurutma Cihazı Nasıl Çalışır

İnşaat Şap Kurutma Cihazı TTK 800
Binalar inşa edilirken en çok kullanılan malzemelerden birisi de sudur. Betonların ve duvarların hazırlanmasında suyla karışan çimento ve kum kullanılır. Bu durum inşaatların nemli ve rutubetli olmasına neden olur. Binaların kaba inşasından sonra iç tasarımı gerçekleştirilir. Kaba inşanın son ayağı ise şap betonudur. Şap betonu kurumadan inşaat sektöründe ince iş olarak bilinen yüzey kaplama işlemleri yapılmaz. Geçmişte şap betonun kuruması için uzun zaman beklenirdi. Günümüzde ise inşaat sektöründeki büyümeye bağlı olarak nem kurutma cihazı gibi teknolojik makinalar kullanılıyor. Kurutma cihazları ile betonda bulunan suyun ayrışması ve havaya karışarak yok olması sağlanır. Böylece şapın kuruması için uzun süre beklemeye gerek kalmaz.
İnşaat Kurutma Cihazı Nasıl Çalışır
İnşaat şap kurutma cihazı betonda bulunan suyu emme özelliğine sahiptir. Nemi kurutan bu makinalar şapın kuruma süresini hızlandırır. Yani günlerce şap kurusun diye beklemeye gerek kalmadan kısa sürede betonu kurutmak mümkündür.
Yüzeylerin daha güzel ve pürüzsüz olmasını sağlayan şap iyi kurumadığında üzerinde yapılan çalışmalardan da iyi sonuç almak mümkün değildir. Kurumayan bir betonun üzerine döşenen parke betondaki nemi emer ve kısa sürede deforme olur, kabarma yapar. Duvarlarda da aynı sorun yaşanır. Duvar kurutma cihazları ile kurutulan duvarlarda alçı ve boya kabarmazken kurutma işlemi yapılmayan duvarlarda kabarma ve dökülme meydana gelir.
İnşaat sektöründe zaman çok önemlidir. İnşasına başlanan bir projenin zamanında bitirilmesi hem kurumsal popülaritenizi artırır hem de müşteriler nezdinde güven duyulan bir firma olmanızı sağlar. İnşaat aşamasında zaman kaybı yaşamak istemiyorsanız ve projelerinizi zamanında teslim etmek istiyorsanız inşaat şap kurutma cihazı TTK 800 gibi yüksek teknoloji özelliklerine sahip makinaları tercih edebilirsiniz.
Şap Kurutma Cihazı Özellikleri
Şap kurutma cihazı 15 derecenin altındaki yağmurlu ve soğuk havalarda şapın kısa sürede kurutulmasını sağlar. Sessiz çalışma özelliğine sahiptir. İnşaat kurutma ve su hasar kurutma uygulamalarında sekiz yüz metre küp alanı kurutabilir. 0 derecede de çalışma özelliğine sahiptir. Yüksek verimlilik ile çalışan bu cihaz yüksek basınçlı radyal fan özelliği ile artırılmış hava kapasitesine sahiptir.
İnşaat Şap Kurutma Cihazı
Profesyonel Şap Kurutma Hizmetleri