Şap Kurutma Cihazı

Şap Kurutmanın Yararları

Binalarda inşaasında şap dökme işlemi iç dizayna geçilmeden önceki son aşamadır diyebiliriz. Şap dökülerek zemin düzeltilir ve bir sonraki uygulama için hazır hale getirilir. Şaptan sonra zemine yeni bir uygulama yapmak için şapın tam manası ile kuruması beklenir. Zemine dökülen şap betonu kurumadan yapılacak uygulamalardan olumlu bir sonuç almak zordur. Çünkü zemine dökülen betonun mutlaka kuruması gerekir. Yaz aylarından kolayca kuruyan zemin betonu ne yazık ki hava sıcaklığının 15 derecenin altına düştüğü koşullarda kurumaz. Şap kurutma makinası ile 0 dereceye kadar hava koşulunda zemin betonunun kuruması sağlanabilir. Böylece hem inşaat işleri aksamamış hem de daha kaliteli bir işçilik ile proje tamamlanmış olur.

İnşaat Kurutma Makinaları ile Duvar ve Zemindeki Nemi Kurutmak Mümkün

İnşası devam eden binaların duvarlarında ve zemininde yüksek oranda nem ve su bulunur. Bu nem ve suyun kurutulmaması yaşam alanlarının sağlıksız alanlar haline gelmesine neden olur. Islak bir duvar üzerine uygulanan alçı ve boya zamanla dökülür, renk değişikliği oluşur ve çatlar. Aynı şey zemin uygulamalarında da geçerlidir. Zemin uygulamasından önce yüzeye dökülen şap beton kurumadan uygulanan parke, kısa bir zaman sonra kabarır ve kullanılamaz hale gelir. Bu tür olumsuzlukların önüne geçmek için inşaatlarda şap kurutma makinası ile zemin kurutma işlemi yapılmalıdır. Zeminde bulunan suyun buharlaşarak betondan ayrılmasını sağlayan kurutma işlemi sonrası yüzey kurur ve parke döşenmesi için uygun hale gelir. Nem kurutma cihazları ile duvarlardaki nem ve ıslaklık da kurutulabilir.

Nem Kurutma Makinası ile Nemli Duvarlara Son Verin

Sadece inşaat aşamasında değil yaşam alanlarında ortaya çıkan nem, küf, rutubet problemlerinde de nem kurutma makinalarından yararlanmak mümkündür. Örneğin sel baskını nedeniyle sular altında kalan bir duvarın kurutulması için şap kurutma makinası gibi yüksek performans ile çalışan duvar kurutma makinaları kullanılabilir. Böylece duvarlara hapsolan su ve nem kısa sürede kurutulur ve yaşam alanları daha sağlıklı alanlara dönüştürülür. Günümüzün ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli ebatlarda ve boyutlarda tasarlanan bu cihazlar amacına uygun şekilde kullanıldığında hem maddi kazanç imkanı sunar hem de kurutma işleminin kısa sürede gerçekleşmesini sağlar.

Şap Kurutma Cihazı

İrtibat No : [444 0 835]

Şap ve Beton Kurutma Makinaları
Şap Kurutmanın Faydaları